چه زمانی نشت دریچه قلب به معنی عمل جراحی دریچه قلب است

خوشبختانه نشت دریچه قلب همیشه به معنای عمل جراحی دریچه نیست. و ، جراحی دریچه قلب ، در صورت لزوم ، همیشه به این معنی نیست که شما نیاز به یک جراحی قلب باز دارید.

در حقیقت ، اکثر افراد مبتلا به نشت دریچه ، از بیماری دریچه خود بی اطلاع هستند. وضعیت سوپاپ نشتی آنها ناشناخته باقی می ماند زیرا هیچ گاه تا حد نیاز به درمان پیشرفت نمی کند.

علائمی که ممکن است نشان دهد نشت دریچه قلبی شما که به آن نارسایی دریچه نیز بهترین دکتر قلب در مشهد گفته می شود در حال بدتر شدن است و نیاز به نوعی درمان دارد: تپش قلب یا ضربان نامنظم ، درد قفسه سینه که به آن آنژین نیز گفته می شود ، سرگیجه یا غش کردن و تورم مچ پا یا پاها.

دریچه های قلب طوری ساخته شده اند که خون شما را در قلب شما در یک جهت حرکت می دهند. هنگامی که نشتی دریچه وجود دارد ، ورقه های دریچه به درستی بسته نمی شوند و مقداری از خون در جهت اشتباه به عقب برمی گردد.

در صورت نشت یا نارسایی شدید دریچه قلب ، قلب باید بسیار بیشتر کار کند تا دوباره خون را از طریق قلب شما به داخل بدن شما پمپاژ کند. این “بیش از حد کار” باعث بزرگ شدن قلب می شود.

اگر متوجه شدید که فعالیتهای روزمره عادی شما را خسته می کند و یکی یا چند مورد از علائم را که قبلاً ذکر کردیم تجربه می کنید ، ممکن است زمان آن فرا برسد که به پزشک یا متخصص قلب مراجعه کنید.

به عنوان مثال ، آیا متوجه شده اید که پیاده روی تا صندوق پستی خسته کننده است ، یا شاید فقط خم شدن برای برداشتن لباس از خشک کن باعث درد قفسه سینه می شود ، یا فقط در خارج از منزل در معرض گرما دچار تنگی نفس می شوید؟ همه اینها می تواند نشانه ای از بیماری دریچه قلب باشد.

پزشک عمومی می تواند با گوشی پزشکی به قلب شما گوش دهد. اغلب ، فقط با گوش دادن به قلب می توانید در صورت داشتن سوفل قلبی به پزشک خود بگویید. بسته به شدت سوفل شنیده شده ، پزشک عمومی شما را به متخصص قلب ارجاع می دهد.

تشخیص قلب احتمالاً شامل یک یا چند آزمایش زیر است:

– نوار قلب (ECG) ، آزمایشی که فعالیت الکتریکی قلب شما را اندازه گیری می کند تا ببینید چقدر خوب کار می کند
– اکوکاردیوگرام ، اسکن اولتراسوند که تصویری از داخل قلب شما ایجاد می کند – اشعه ایکس قفسه سینه – یک قلب قلب ، یک لوله کوچک (کاتتر) از طریق یک شریان به قلب شما منتقل می شود – معمولاً در کشاله ران شما. رنگی که در اشعه ایکس ظاهر می شود به جریان خون تزریق می شود و اشعه ایکس گرفته می شود تا تصویری از جریان خون در قلب شما تولید شود-سی تی اسکن قلب که از اشعه ایکس برای ایجاد یک تصویر سه بعدی استفاده می کند. قلب تو.

اگر این آزمایشات نشان دهد که دریچه قلب شما به شدت نشت کرده است ، احتمالاً به نوعی از جراحی قلب نیاز خواهید داشت. در صورت امکان ، جراحی ترمیم دریچه قلب همیشه بر جراحی تعویض دریچه ترجیح داده می شود زیرا از بافت قلب شما برای ترمیم استفاده می شود. با این حال ، اگر به تعویض سوپاپ نیاز دارید ، شیرهای مصنوعی و خوک بسیار موفق هستند.